Ознака: Британскиот

Прво јавно појавување на британскиот престолонаследник по скандалот со фотографијата

Минатата недела принцот Вилијам присуствуваше на доделувањето на наградите за наука во Лондон, кои се доделуваат во чест на неговата покојна мајка, принцезата Дијана,...

Глобалните одгласи на британскиот колапс

Додека светските креатори на политики се собираат во Вашингтон на годишните состаноци на Меѓународниот монетарен фонд, постои историска љубопитност да се разгледа еден феномен....

Балканот во исчекување на британскиот бран од туристи!

Големите туристички земји на Балканот прават подготовки за привлекување поголем број гости по најавите од Велика Британија дека ќе го олесни режимот за патување...

Британскиот вид може да го одложи пописот

Поради корона-кризата и опасноста од ширење на вирусот, Хрватска најави дека ќе го одложи пописот на населението што требаше да се одржи од 1...