Ознака: Британка

Парализирана Британка создава слики со движење на очите

Уметницата Сара Езикиел од Лондон слика со движења на очите и има добиено меѓународно признание за нејзината работа. Езекиел не може да ги движи...

Британка со 106 години го победи вирусот

Жена стара 106 години, за која се верува дека е најстарата пациентка во Велика Британија која успешно го пребродила коронавирусот, беше испратена од болницата...

Исчезната Британка пронајдена мртва на грчки остров

Триесет и петгогодишната Британка Наталија Кристофер, која исчезна во понеделникот наутро на грчкиот остров Икарија, попладнево беше пронајдена мртва. Нејзиното тело било пронајдено во...

Кралското бебе збогати Британка за 180 илјади фунти

Британка го погоди името на кралското бебе и доби 180.000 фунти. За време на целата бременост на војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), Британците...

Умре Британката затруена со „новичок“

Британката Даун Старџес (44), која беше изложена на нервниот агенс „новичок“, завчеравечер починала во болница во Салсбери, Англија. Полицијата поведе истрага за убиство на...

Британка нарачала шампон, а добила американски пасоши

Британката Никол Мичел која живее во Лондон била изненадена кога по пошта наместо нарачаниот шампон и пристигнале 20 нови американски пасоши. Девојката повикала полиција, која...