Ознака: Борусија

Борусија не купува суперѕвезди, туку ги создава

Санчо, Пулишиќ, Холанд, Реина, Дембеле и Обамејанг се дел од долгата листа млади фудбалери што претходниве години добија шанса и се афирмираа играјќи за...

Седум отпаднаа, во трка за титулата се 11 тима

По првата недела од Интернационалниот куп на шампионите води Борусија, а од тимовите со барем два одиграни меча само Јувентус е без пораз Борусија Дортмунд,...