Ознака: Божиќен ручек

Божиќен ручек за 400 деца во Прилеп

И годинава во Прилеп под мотото „Едно небо за сите деца во светот“ се одржа традиционалниот божиќен ручек. По 18-ти пат на заедничка трпеза седнаа...

Пендаровски и Ковачевски на божиќен ручек кај поглаварот на МПЦ-ОА, г.г....

 Претседателот Стево Пендаровски денеска присуствуваше на божиќниот ручек кој што го приреди поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан, по повод...

Г.г. Стефан ќе приреди традиционален божиќен ручек за државниот врв

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божиќните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и првомаченик Св.Стефан,...

Упатени желби за безгрижно детство на божиќниот ручек за 500 деца...

Околу 500 деца од повеќе градови, деца без родители, деца од различна вероисповед, по 17-ти пат денеска беа на заеднички Божиќен ручек во Прилеп...

Пакети за 500 деца наместо традиционалниот божиќен ручек во Прилеп

Детската амбасада за сите деца во светот ни за време на пандемијата што му пркоси на светот не дозволи божиќните трпези да останат празни...

Пендаровски, Џафери и Спасовски на божикен ручек и именден кај г.г....

Претседателот Стево Пендаровски присуствуваше на свечен ручек што го приреди поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан, по повод божиќните празници...

На Божиќ по 14 пат божиќен ручек во Прилеп

По 14-ти пат, традиционално, во организација на Детската Амбасада за сите деца во светот, во хотелот „Кристал Палас“ во Прилеп, на празникот Божиќ 500...

Божиќен ручек за 500 деца во Прилеп

Вчера по 13-ти пат во Прилеп, во организација на Детската амбасада за сите деца во светот, се одржа божиќен ручек. Петстотини деца се дружеа...

Здравје и радост порачано на Божиќниот ручек во Прилеп

„Да имаме многу здравје, радост, да си даруваме љубов, но и да ја покажуваме хуманоста„. Ова беа само дел од пораките што беа упатени...

Божикен ручек за 500 деца во Прилеп

По 13 – ти пат на седми јануари во Прилеп во организација на Детската амбасада за сите деца во светот ќе се одржи Божикен...