Ознака: близнаци

Енг и Ченг функционирале одлично како пар!

Стекнале светска слава настапувајќи во циркус, се венчале со две сестри, си купиле фарма во САД и го смениле презимето, но потоа едниот почнал...

Близнаци заразени со коронавирус во Хрватска

Двајцата заразени од коронавирус во Хрватска се близнаци. Како што пишуваат хрватските медиуми, затворена е фирмата каде што работел едниот од браќата кои имаат...

Близнаци родени 20 минути по земјотресот во Албанија

Додека албанските граѓани се шокирани од серијата земјотреси што ја погодија земјата утрово, од кои некои беа разорни, Аника Докле, гинеколог на Универзитетската клиника...

Национален собир на близнаците во Грција

  Близнаците од целата земја се состанаа на првиот национален собир од ваков вид во Грција, одржан во Трикала.

Мотоциклист падна во Вардар од мостот „Близнаци“

На кејот на реката Вардар, во близина на мостот „Близнаци“ синоќа 28-годишен скопјанец управувајќи мотоцикл изгубил контрола и паднал во реката. М.М. се здобил со...

Најстарата мајка на светот на 74-годишна возраст роди близнаци

Ерамати Мангајама (74) од Индија, која роди здрави близнаци по поминато медицинско потпомогнато оплодување, е најстарата родилка на светот. Таа и нејзиниот сопруг Рајом...

За браќата близнаци и за бувот

Во „Колибри“, како подарок за сите деца, ексклузивно ја објавуваме серијата „За секоја буква приказна“ во 31 продолжение, на писателот Владо Димовски. Приказните се...

Еднојајчени близнаци ја влечат за нос италијанската полиција и судовите

Италијанските судии мака мачат како да осудат сериски арамија бидејќи никако не успеваат да утврдат кој ги извршил кражбите за кои се товари, тој...