Ознака: Благоја Милевски

Секогаш очекувам успех, покажавме дека можеме да се носиме со Италија,...

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ги искажа своите очекувања за утрешниот натпревар со Италија во Рим, во рамки на квалификациите за Европското...

Милевски: Сакаме да покажеме дека Македонија е конкурентна и покрај проблемите...

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024 Македонија во квалификациите за ЕП 2024 игра со Италија (9 септември, во Скопје) и со Малта (12 септември, на...

Милевски: Ќе мора да бидеме на 100 отсто, затоа што Украина...

ФУДБАЛ - ПРОДОЛЖУВААТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП 2024, ДЕНЕСКА МАКЕДОНИЈА - УКРАИНА Ако сакаме да се надеваме на резултат на домашен терен, тогаш ќе мора да...

Милевски и Елмас: Максимално ангажирано и на победа против Фарски Острови

Во пресрет на утрешниот пријателски натпревар на македонската фудбалска репрезентација против Фарските Острови на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, своите очекувања попладнево на...

Формата и повредите создаваат проблеми пред дуелите со Грузија и Бугарија

Објавен списокот на фудбалери за средбите од Лигата на нации Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски даде објаснување во врска со повиканите фудбалери за...

Милевски: Бевме многу подобри од Бугарија, не сум задоволен од резултатот

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски смета дека неговите избраници ја надиграа репрезентацијата на Бугарија на денешниот натпревар од Лигата на нации кој...

Милевски: Во Италија не одиме како туристи, туку одиме на победа

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски е оптимист пред гостувањето во Палермо кај Италија во полуфиналето од плејофот за Светското првенство 2022. Тој...

Против Италија нема што да загубиме, а можеме многу да добиеме

Италија е фаворит, тоа мора да се признае. Имаат многу поголем состав од нас, 30-40 фудбалери со исти или слични квалитети, прекалени интернационалци. Сепак,...

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашува и...

Според рејтингот, Италија е фаворит, но на терен за исходот на мечот во голема мера ќе се прашуваме и ние, изјави селекторот на македонската...

За резултатот ќе се прашува и Македонија

Селекторот Благоја Милевски пред дуелот со Германија Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, на денешната прес-конференција пред утрешниот квалификациски дуел против фаворитот Германија во...