Ознака: аудиција

Премиера на претставата „Аудиција“ во Прилеп

„Аудиција“ од Алекандар Галин, во режија на Владимир Милчин, е новата претстава што премиерно беше изведена во саботата, од 20 часот, на сцената од...

Аудиција за „Златно славејче 2023“

Драги деца, вашиот омилен фестивал за детска песна „Златно славејче“ на 6 и 7 април, со почеток во 19 часот, ќе одржи аудиција за...

Аудиција за играниот филм „Сестра“ на Дина Дума

Кандидатите заинтересирани за улоги или статисти во играниот филм „Сестра” во режија на Дина Дума  може да се пријават на отворената аудиција која ќе...

Аудиција за нови членови на хорот „Златно славејче“

Во просториите на Советот за грижи и воспитување на деца на градот Скопје, кој се наоѓа на улица Илинденска број 55, на 10, 11...

Аудиција за нови членови на хорот „Златно славејче“

Во просториите на Советот за грижи и воспитување на деца на градот Скопје, кој се наоѓа на улица Илинденска број 55, на 10, 11...

Аудиција за нови членови на детскиот фестивал „Поточиња“

Детскиот фестивал „Поточиња“ пролетва го прослави својот 15-ти роденден, со шест прекрасни претстави во Македонската опера и балет, а со доаѓањето на есента започнуваат...

Aудиција за новиот филм на Манчевски – „Врба“

Продукцијата „Сектор филм“ и режисерот Милчо Манчевски повикуваат студентки и студенти на наставните програми по актерска игра на аудиција за неговиот нов игран филм...

Аудиција за солисти и нови членови на „Златно славејче“

Традиционално и оваа година здружението „Совет за грижи и воспитување на децата на град Скопје“ и Советот на Фестивалот „Златно славејче“ објавија аудиција за...