Ознака: АТП-листата

Ѓоковиќ: Имам уште многу мотивација

Ѓоковиќ го направи најголемиот скок при враќање на еден тенисер на врвот, од петтото до првото место, пишува АТП. Младиот македонски тенисер Ивановски, по...

Воведен е привремен систем на бодување за АТП-листата

ТЕНИС Асоцијацијата на тениските професионалци (АТП) усвои нов систем на бодување, кој ќе важи до крајот на сезонава, погодена од пандемијата на коронавирусот. Привремениот систем...