Ознака: Атланта

Аеродромот во Атланта ја врати титулата најфреквентен во светот

Меѓународниот аеродром „Хартсфилд-Џексон“ во Атланта, Џорџија, повторно е најпрометниот во светот. Американскиот аеродром ја загуби титулата за најфреквентен откако беше надминат од меѓународниот аеродром...

Спречен нов потенцијален оружен напад во Атланта

Полицијата во Атланта спречи потенцијален оружен напад во маркетот „Пабликс“ во трговски центар во центарот на градот. Едно лице, кое со себе носело пушка,...

Смртоносниот напад во Атланта го зголеми притисокот врз ФБИ

По пукањето во салоните за масажа во Атланта, во кое беа убиени осум жени, од кои шест беа со азиско потекло, федералната и локалните...

Да се биде Дедо Мраз не е едноставно и евтино

Фактот дека некој носи црвен костим и облекува лажна бела брада не е доволен за да се добие титулата Дедо Мраз. За да се...

Дел од таванот на ресторан се сруши на аеродром во Атланта

Дел од таванот на ресторанот се сруши денеска на меѓународниот аеродром „Хартсфилд-Џексон“ во Атланта поради што едно лице побара лекарска помош, соопштија официјални лица...

Потенцијалните домаќини на „скенер“

Официјалните лица на ФИФА беа во Атланта, Торонто, Њујорк и во Њу Џерси, а идната недела треба да одат и во Мароко, како дел...