Ознака: апелација

Апелација за потврди пресудата за случајот Тот

Апелација ги потврди казните на сите осудени за убиството на Денис Тот. Првообвинетиот Анџело Ѓорѓиевски ќе треба да издржи 18 години. Второобвинетата Клементина Лефковска...

Анџело, Клементина и Андреј бараат повторно судење и помали казни за...

Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Левковска и Андреј Костовски, неправосилно осудени за убиството на Денис Тот, бараат одново да им се суди, а пресудата да биде...

Мијалков ослободен од затвор за „Плацови на Водно“, Груевски треба да...

Апелациониот суд Скопје постапувајќи по предметот „Плацови на Водно“, по одржана јавна седница и разгледување на списите во предметот, пресудата, изјавените жалби, предлогот на...

Македонски дипломатски синдикат: Се развртеа телефони од МНР до Апелација

Министерството за надворешни работи последните неколку години брутално деградираше триесетина дипломати, вклучително и дел со највисок, амбасадорски ранг, на најниски можни позиции, реагираат од...

Според Шврговски, пресудата за Мијалков ќе ја доживее истата судбина како...

Љупчо Шврговски адвокат на Сашо Мијалков, по новата осудителна пресуда за неговиот клиент со казна затвор од 2 години предвиде дека ќе ја доживее...

Апелација за една година му ја намали казната на Талески за...

Апелациониот суд Скопје донесе правосилна пресуда за случајот „Транспортер“, со која обвинетиот поранешен градоначалник на Битола, Владимир Талески, оди на издржување на седумгодишна затворска казна....

Ќе следуваат консултации дали Димовски ќе биде амбасадор, a Апелација треба...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи очекува деновиве да се одржи консултација со претседателот на државата Стево Пендаровски и премиерот Димитар Ковачевски и да...

Апелација ја укина првостепената пресуда за „Таргет-Тврдина“, паднаа казните за Мијалков...

Апелациониот суд Скопје ги уважи жалбите на обвинетите за случајот „Таргет-Тврдина“ и ја укина првостепената пресуда и предметот го врати пред Основниот кривичен суд...

Апелација ја зголеми затворската казна на возачот што усмрти девојка кај...

Апелација му ја зголеми казната на возачот Јордан Ѓоргиев кој смртоносно ја прегази Викторија Николова на пешачкиот премин на раскрсницата кај „Сити мол“. Од...

Мухамед Зеќири останува во притвор, одлучи Апелација

Мухамед Зеќири останува во притвор во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари, одлучи Апелацискиот суд. Според Апелација, Обвинителството е во право со мислењето дека...