Ознака: анекс

Протоколот е всушност – анекс на договорот!

За протоколот за спроведување на основниот договор, потпишан од министрите за надворешни работи Бујар Османи и Теодора Генчовска на 17 јули 2022 година - Македонскиот...

Белград и Приштина во Охрид го усогласија Анексот на договорот за...

По 12 часа преговори во Охрид со посредство на високиот претставник за надворешни работи и безбедносна политика на ЕУ, Жозеп Борел и специјалниот пратеник...

Милошоски: Заев, Димитров и Османи да oбјаснат за кои дополнителни анекси...

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ ги повика Заев, Димитров и Османи да се појават пред Собранието и да објаснат за кои дополнителни анекси се разговара...

Милошоски ги повика Османи и Димитров на дискусија за разговорите со...

Претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика, Антонио Милошоски ги повика вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи...

Кои се 12-те точки од мистериозниот бугарски анекс

Досега се знаеше за три точки од анексот што кружеа во јавноста, а тоа беа употреба на целото име на државата, откажување од македонското...

Каракачанов тврди дека Македонија треба да потпише анекс со 12 точки...

Северна Македонија има шанса да добие датум за преговори во јануари или февруари, ако го потпишат анексот од 12 точки што го доставивме, изјави...

Нова кривична пријава за Владимир Талески

Секторот за внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола, поднесе кривична пријава против В.Т (59) поранешен градоначалник на Општина Битола, С.Б (59) раководител...