Ознака: Алек Болдвин

Алек Болдвин се изјасни невин за убиство од небрежност

Глумецот Алек Болдвин се изјасни невин по обвиненијата за убиство од небрежност во пукањето на снимањето на филмот „'Рѓа“, во коешто снимателката Халина Хачинс...

Алек Болдвин е обвинет за убиство од небрежност

Поротата во Ново Мексико го обвини американскиот актер Алек Болдвин за убиство од небрежност за време на снимањето филм во октомври 2021 година. Болдвин...

Обвинителите го повлекоа обвинението против Алек Болдвин, повикувајќи се на нови...

Специјалните обвинители на Ново Мексико неочекувано го повлекоа обвинението против актерот Алек Болдвин за ненамерно убиство на снимателката Халина Хачинс во 2021 година, пренесоа...

Адвокатите на Алек Болдвин издејствуваа намалување на обвинението

Обвинителството во Ново Мексико го промени обвинението против актерот-продуцент Алек Болдвин, односно се откажа од обвинувањата за употреба на огнено оружје, па сега на...

На Алек Болдвин му се заканува затворска казна до пет години

Алек Болдвин е официјално обвинет за убиство од небрежност за убиството на Халина Хачинс на сетот на нивниот филм „'Рѓа“ во октомври 2021 година. Обвинителите...

Обвиненијата за убиство се знак дека Алек Болдвин ќе се соочи...

Славниот актер Алек Болдвин (64) ќе биде обвинет за убиство од небрежност поради смртта на снимателката Халина Хачинс во 2021 година на снимањето на...

Алек Болдвин се спогоди со семејството на убиената Хачинс

Алек Болдвин и продуцентите на „’Рѓа“ (Rust) постигнаа договор со семејството на кинематограферката на филмот, Халина Хачинс, која беше убиена по случаен истрел од...

Не го повлеков чкрапалото: Алек Болдвин низ солзи проговори за фаталниот...

Алек Болдвин со многу емоции и солзи првпат проговори за трагедијата што се случи на снимање на вестернот „'Рѓа“ во американската сојузна држава Ново...

Член на екипатa поднесе тужба за небрежност против Болдвин и продуцентите...

Член на персоналот, кој бил сведок на фаталното пукање на сетот на вестернот „Рѓа“, вчера поднесе тужба за небрежност против актерот Алек Болдвин и...

Болдвин: Ваквата несреќа е еден во трилион случаи

Со нетрпение чекаме канцеларијата на шерифот да ни каже што утврдила нивната истрага, им рече Алек Болдвин на новинарите кои заедно со фотографи и...