Ознака: Алек Болдвин

Продуцентите се соочуваат со нови обвинувања за инцидентот на снимањето на...

Се огласи Хана Гутиерез Рид, која ја контролираше употребата на реквизити на сетот на филмот „'Рѓа“, во текот на чие снимање дојде до фаталниот...

Пиштолот со кој пукал Алек Болдвин не бил темелно проверен

Револверот „колт“ со калибар 45, користен на сетот на филмот „’Рѓа“, не бил темелно проверен пред да му го дадат на актерот Алек Болдвин,...

Тројца ракувале со пиштолот со кој пукаше Болдвин, пронајден смртоносниот куршум

Полицијата тврди дека поседува куршум испукан од пиштолот што го користел актерот Алек Болдвин кога случајно ја застрела и уби камерманката за време на...

На Болдвин му било кажано дека пиштолот не е наполнет

Ранетиот режисер открива детали за трагедијата на снимањето на „'Рѓа“ Алек Болдвин вежбал да вади револвер од футролата, по што го вперил во камерата за...

На снимањето на „’Рѓа“ имало и други проблеми и инциденти

Пиштолот од кој актерот Алек Болдвин пукаше на снимањето на  „’Рѓа“ и ја уби директорката на фотографија, му го дал помошник режисерот, кој му...

Желбата за филмска автентичност ги прави смртоносни и реквизитите

По трагичниот инцидент во кој славниот актер Алек Болдвин ја усмрти снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуз со пиштол-реквизит за време...

Алек Болдвин усмрти снимателка и рани режисер со реквизитен пиштол

Актерот Алек Болдвин (68) со куршум од реквизит ја усмрти снимателката Халина Хачинс (42) и го рани режисерот Џоел Соуз (48) на филмски сет...

Алек и Хиларија Болдвин добија петто дете

Алек и сопругата Хиларија го добија петтото дете, објави „Асошиејтед прес“. - Добивме машко бебе. Тоа е совршео и не можеме да бидеме посреќни. Останете...

Алек Болдвин му е татко на Бетмен во „Џокер“

Премиерата на филмот е најавена за 4 октомври 2019 година Актерската екипа за филмот „Џокер“ е побогата за уште едно големо име. Таткото на Бетмен...