Ознака: Александар Неделковски

Макпетрол најтрофеен на Првенството на Македонија

Макпетрол е најуспешниот карате-клуб на Сениорското првенство на Македонија, кое се одржа викендов во Скопје, со вкупно 12 освоени медали (седум златни, еден сребрен...

Македонските карате-надежи на вистинскиот пат

Бронзата на Бојан Костов во борби и петтото место на Александар Неделковски во кати, на ден пред завршувањето на СП за кадети, јуниори и...

Историско петто место на каташот Неделковски

Овој пласман на членот на Металург претставува и најголем поединечен успех во јуниорска конкуренција во кати на мундијалите Беше блиску до медал, го делеше само...

Карате-надежите подготвени за медал(и) на СП

Македонските каратисти што ќе настапат на 11. Светско првенство (СП) за кадети, јуниори и постари јуниори (до 21 год.), кое ќе се одржи од...

Неделковски посакува олимписки и светски медал во кати

Верувам дека ќе бидам дел од репрезентацијата на Македонија што ќе настапи на СП во Чиле, а за таму, покрај резултатите од Умаг, ќе...

Блесок на Неделковски и на Ацковски во Самобор

Неделковски освои сребро во сениорска и со бронза во јуниорска конкуренција во кати, а Ацковски (двајцата од Металург) со сребро меѓу јуниорите во борби...