Ознака: Азија

Купот на Азија првпат со 24 репрезентации

Титулата од минатиот фудбалски шампионат ја брани Австралија Во Абу Даби, во Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), од денеска па до 1 февруари, ќе се одржи...

Транссексуалците во Азија се ѕвезди, кај нас се уште се кријат

Кога ги правев фотографиите на трансжените во Бангкок, изнајмувавме скапи хотелски соби со кетеринг и со шампањ. Тие таму се ѕвезди, суперхерои, религијата дури...

ОН предложи чекори за намалување на емисиите на штетни гасови во...

Вкупно четири милијарди луѓе во Азија, што е 92 отсто од населението во регионот, дишат опасно отровен воздух, објавија денеска организации на ОН и...

Во Брисел почнува самит на држави на Европа и Азија

Во Брисел вечерва почнува 12. самит на европски и азиски држави - Самит на Европа и Азија (АСЕМ), на кој ќе учествуваат претставници на...

САД со 300 милиони долари ќе ја зајакнуваат безбедноста во Југоисточна...

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска вети дека САД ќе обезбедат околу 300 милиони долари за зајакнување на безбедноста на Југоисточна Азија. Помпео ја посочи...