Фото: Принтскрин

Семејствата на заложниците го блокираа автопатот меѓу Ерусалим и Тел Авив, барајќи враќање на нивните најблиски.

Десетици роднини на заложниците во Газа, заедно со нивните поддржувачи, ја блокираа рутата 1, главниот автопат меѓу Ерусалим и Тел Авив, протестирајќи против неактивноста на владата во враќањето на нивните најблиски – пренесе „Ројтерс“.