Фото: Пиксабеј

Седум лица загинаа, а најмалку шест се повредени откако автомобил удри во автобуска станица во градот Браунсвил, Тексас, јави денеска АП.

Според информации на локалните медиуми, осомничениот за нападот е во притвор.

АП наведува дека автобуската станица е во близина на засолниште за мигранти и бездомници во пограничниот град.