Фото: Принт-скрин

Шест малолетници се уапсени поради повеќекратното силување на 15-годишно момче.

Според весникот Екатимерини, група малолетници силувале момче во период од два месеци и сето тоа го снимиле.
Шестмината уапсени се соочуваат со обвиненија за повеќекратни силувања, детска порнографија и кршење на законите за дрога и оружје.