Одбојкарите на Проект Варшава на домашен терен самоуверено го совладаа Калцит Камник со 3-0 во сетови и се пласираа во следната рунда од Купот челинџ на Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ). Нивниот ривал во осминафиналето ќе биде францускиот Сен Назaр. Првиот натпревар ќе се одигра во Варшава – главниот град на Полска.

Варшава, особено во зима, е идеална туристичка дестинација, не само за љубителите на одбојката, туку и за сите кои сакаат да ја запознаат полската култура. Прекрасните божиќни илуминации, осветлениот кралски замок и живописната природа на паркот Лазенки овозможуваат главниот град на Полска да привлече туристи од целиот свет.

Посетете ја Варшава и уверете се што друго ве очекува во главниот град на Полска! Ве очекуваме не само во салата, туку и со нашите туристички атракции.

Комерцијална објава