Готвачите на британската кралица Елизабета Втора се огласија на социјалните мрежи за да го споделат својот рецепт за совршена куќа од тесто. Во видеото, кое веќе го прегледаа над 1,4 милион корисници на Инстаграм, врвни кулинари во кралската кујна споделуваат чекор по чекор водич за тоа како да направите своја сопствена креација, со витражи, украси од дрвја и снег од кралска глазура со вкус на лимон, се разбира.
Објавата гласи: „Во пресрет на Божиќ готвачите во кралските кујни го споделија својот рецепт за правење совршена куќа од тесто со ѓумбир“.