Ознака: земјотерс

Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата со големи...