Ознака: уставните измени

Кој нѐ пакува за европска депонија

СУБВЕРЗИВНИ ЛОБИ-ГРУПИ ПУШТЕНИ НА НАЈЈАКО По собраниската седница за уставните измени, која патем се одложи поради немањето мнозинство за внесување на Бугарите во Уставот, во...

Дилема не треба да има, а сепак има!

Народните избраници од утре се на испит на зрелоста пред Македонија, пред граѓаните, пред народот, пред домашната и светската јавност... И додека политичките партии од...

Маричиќ: До ноември ќе следуваат интензивни политички разговори во врска...

Во врска со уставните измени, тој нагласи дека власта нема намера да застане со тој процес, при што во следниот период до ноември ќе...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата нема да гласаат за уставните измени, а...

Врз пратениците и врз раководството на ВМРО-ДПМНЕ можам да кажам дека има притисоци, некои посуптилни, некои подиректни и некои може и граѓаните да ги...

Османи: Ниту една влада и општество, не може да издржи закочени...

Неможноста да ги усвоиме уставните измени значи кочење на европскиот процес на ЕУ-преговорите. Tој што ќе ги предизвика дури и од позиција на опозиција...