Ознака: Тусција

Десетгодишно девојче спасено од под урнатини 39 часа по земјотресот во...

Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави Анадолија. Девојчето со сириско потекло било спасено...