Ознака: светски рекет

Алкараз планира долго владеење како број 1

ТЕНИС Откако стана најмладиот тенисер на врвот на светската ранг-листа, 19-годишниот Карлос Алкараз веќе подготвува план подолго да остане светски рекет број еден, пишува „Ројтерс“....