Ознака: стампедо пред стадион

Oсум мртви во стампедо пред стадионот „Олембе“ во Камерун

Најмалку осум лица загинаа, а десетици се повредени во стампедото кое се случило пред стадионот во кој се одигрувал натпреварот од Купот на африканските...