Ознака: сириски азилант

Напаѓачот кој повреди деца со нож во Франција немал „терористички мотив“

Сириски бегалец, осомничен дека денеска избодел шест лица во францускиот алпски град Анеси, најверојатно немал „терористички мотив“, изјави локалниот обвинител. Лине Бонет-Матис рече дека од...