Ознака: санкции Русија

Вучиќ од Њујорк: Нема да воведуваме санкции кон Русија сè додека...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за време на своето обраќање од Њујорк, каде што присуствува на седницата на Генералното собрание на ОН, изјави дека...