Ознака: Руска гарда

Запревте граѓанската војна, им порача Путин на припадниците на безбедносните сили

Рускиот претседател Владимир Путин денеска, обраќајќи им се на припадниците на единиците кои учествуваа во настаните во саботата, кога шефот на Вагнер, Евгениј Пригожин,...