Ознака: Пушилин

Лидерите на Луганск и Херсон од Путин бараат приклучување кон Русија

Проруските власти од украинските области Луганск и Херсон денеска објавија дека ќе поднесат официјално барање до рускиот претседател Владимир Путин за приклучување кон Русија,...