Ознака: проширување на војна

Гутереш предупредува на нуклеарна закана и стравува дека војната во Украина...

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изрази страв дека војната во Украина ќе се прошири, во забелешките до Генералното собрание на ОН во Њујорк, во време...