Ознака: претставка

Пендаровски ќе поднесе претставка за говор на омраза од Силјановска-Давкова и...

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и дискриминацијата од страна...

ЗНМ и ССНМ со претставка до МВР за апсењето на новинарот...

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ќе поднесат формална претставка до Секторот за внатрешна контрола,...

Да се заштити државниот буџет!

Здружението на инженери на РМ и група граѓани, нивни поддржувачи, доставија Претставка за заштита на јавните интереси до Комисијата за заштита на конкуренцијата. Претставката...

Финансиската полиција со претставка за претресот во нејзините простории: Оштетен ни...

Управата за финансиска полиција информира дека до јавниот обвинител поднела претставка во врска со претресот што истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на...