Ознака: предлог договор

Меѓусебното признавање да биде основа на предложениот договор, вели Курти

Косовскиот премиер, Албин Курти, денеска изјави дека меѓусебното признавање треба да биде во центарот на француско-германскиот план за нормализација на односите меѓу Косово и...