Ознака: помош на Украина

Земјите од Г7 ќе ја зајакнат украинската воздушна одбрана, договорија министрите

Земјите-членки на групата Г7 се решени да ја зајакнат воздушната одбрана на Украина, изјавија нивните министри за надворешни работи кои се собраа на состанокот...

Столтенберг ја повика Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за...

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја повика денеска Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за Украина, наведувајќи други земји кои ја промениле...