Ознака: остатоците

Нуркање до остатоците на „Титаник“ за 250.000 долари

Компанијата „Оушн гејт експедишн“ кон крајот на минатата година почна да продава билети за посета на остатоците на најпознатиот брод на светот, „Титаник“. Нуркањето до...