Ознака: оштетено стакло

Повторно оштетено стаклото на бугарскиот клуб во Охрид

Вечерва повторно е оштетено стаклото на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, потврди за МИА портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. Според него, вечерва...