Ознака: Меџити

Каде одите со овој ураган, на своите синови?, рече Меџити за...

Потпретседателот на ДУИ и предводник на „огнените“ Изет Меџити е изненаден од пораките на лидерот Али Ахмети од синоќешниот митинг на ДУИ во Чаир. -Тој...

Груби најави голем митинг на ДУИ во Чаир, Меџити вели дека...

„Ми недостигаше ваква мобилизација и еуфорија која се создава во очекување на доаѓањето на народниот лидер Али Ахмети“, напиша денеска на социјалните мрежи вицепремиерот...

Огнената група со онлајн петиција ќе бара разрешување на министрите од...

Со петиција на интернет „Огнената група“ на ДУИ вели дека ќе почне обид за разрешување на Артан Груби и на владини министри. Ова вчера го најави претставникот на...