Ознака: Меџити

Системско решение за дијабетичарите за околу две години, најави Меџити

Министерот за здравство Фатмир Меџити најави системско решение за дијабетичарите за околу две години, во рамките на одбележувањето на Светскиот ден за борба против...

Обвинителство по реакцијата на Меџити: Политичарите да се воздржат од употреба...

Јавното обвинителство води предистражна постапка и не постапува по барања на други лица. Информации се споделуваат единствено во обем кој нема да ѝ наштети...

Меџити: Обвинителството да излезе со конкретни факти за Онкологија, а МФ...

Ќе упатам апел до Обвинителството дека крајно време е веќе да излезат со конкретни факти кој се огрешил, кој не се огрешил. Го повикувам...

Меџити: Абдуш Демири е кандидат на албанската опозиција за член на...

Претседателот на Демократско движење, Изет Меџити во вечерашната „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ рече дека Абдуш Демири е кандидатот на aлбанскиот опозициски блок „Европски...

Меџити за ДУИ: Одамна се откажани од уставните измени, а преку...

Изет Меџити, лидерот на Демократското движење, која е дел од здружената албанска опозицијата, порача дека во Алијансата за Албанците има разни мислења за тоа...

Филипче и Меџити ќе бидат сослушани пред Анкетната комисија за скандалот...

Поранешниот министер за здравство Венко Филипче и актуелниот министер Фатмир Меџити денеска ќе бидат сослушани пред Анектната комисија за скандалот во ЈЗУ Универзитетска Клиника...

Детето со аутизам било лекувано по протоколи, рече Меџити откако родители...

Детето со аутизам било лекувано според сите протоколи што ги даваат експертите по психијатрија, одговори денеска министерот за здравство Фатмир Меџити, запрашан за реакцијата...

Поддржувам протести, но случајот „Онкологија“ се злоупотребува, истакна Меџити

Луѓето да протестираат, тоа е загарантирано со Уставот на Македонија. Јас лично како човек и како министер, мислам дека тоа е најдемократски чин и...

Нема да поштедиме никого, но не можеме сите лекари да ги...

Во врска со скандалот на Клиниката за онкологија министерот за здравство, Фатмир Меџити рече дека не може сите здравствени работници да бидат ставени во...

Меџити: „Онкологија“ ќе има разрешница, ќе се знае со име и...

Министерот за здравство Фатмир Меџити тврди дека случајот „Онкологија“ ќе има разрешница. Ќе се знае точно, со име и презиме, кој го прекршил законот,...