Ознака: Меџити

Гаши, Меџити и Касами бараат заедно со уставните измени да се...

Претседателите на Алтернатива, Движењето Беса, и Демократското движење, Африм Гаши, Билал Касами и Изет Меџити денеска на заедничка прес-конференција пред Собранието побараа итно да...

Меџити ќе дејствува како независен пратеник

Доскорешните пратеници на ДУИ, Изет Меџити и Мерита Колчи Коџаџику и пратеникот Кастриот Реџепи, кои најавија формирање на ново политичко движење, преку видео на...

Меџити: Од Владата побаравме нови 22 возила за Брза помош

Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити денес ја посети службата за Итна медицинска помош во рамки на ЈЗУ Здравствен дом Скопје, со цел да...

Можна е соработка помеѓу Меџити, Касами и Гаши

Лидерите на Алтернатива и Беса, Африм Гаши и Биљал Касами денеска ќе се сретнат со Изет Меџити, кој неодамна најави дека ќе формира ново...

Нема да дозволиме нерасчистени случаи, мора да има одговорност, порача Меџити

Лично ќе иницирам инспекциски надзор за секој случај за кој постои и најмал сомнеж за оштета на пациенти, истакна министерот за здравство Фатмир Меџити...

Меџити најави ново движење што ќе го покаже различното размислување во...

Изет Меџити, еден од членовите на досегашната фракција внатре во ДУИ и пратеник, за МИА потврди дека од денеска ја почнува процедурата за формирање...

МЗ: Се изедначуваат цените за приватно лекување во јавни установи за...

Во врска со ценовникот за давање на здравствени услуги на странци, Министерството за здравство информира дека до сите универзитетски клиники и институти е доставен...

Најчевска со реакција за одлука на Меџити за граѓаните на Косово...

„Неписмената будала треба веднаш да биде кривично гонета за злоупотреба на службената должност, а составен дел на казната да биде читање на Уставот, законот...

Меџити одлучил граѓани од Косово да се лекуваат по исти цени...

Министерството за здравство донело одлука за израмнување на цените на здравствените услуги во Македонија, како за државјаните на земјата така и за граѓаните од...

Меџити испил кафе со д-р Јовев, не ја менува одлуката за...

Министерот за здравство, Фатмир Меџити, на денешниот отчет за сработеното во стоте дена откако е на функцијата, се пофали дека утрово првпат пиел кафе...