Ознака: Меџити

Меџити за ДУИ: Одамна се откажани од уставните измени, а преку...

Изет Меџити, лидерот на Демократското движење, која е дел од здружената албанска опозицијата, порача дека во Алијансата за Албанците има разни мислења за тоа...

Филипче и Меџити ќе бидат сослушани пред Анкетната комисија за скандалот...

Поранешниот министер за здравство Венко Филипче и актуелниот министер Фатмир Меџити денеска ќе бидат сослушани пред Анектната комисија за скандалот во ЈЗУ Универзитетска Клиника...

Детето со аутизам било лекувано по протоколи, рече Меџити откако родители...

Детето со аутизам било лекувано според сите протоколи што ги даваат експертите по психијатрија, одговори денеска министерот за здравство Фатмир Меџити, запрашан за реакцијата...

Поддржувам протести, но случајот „Онкологија“ се злоупотребува, истакна Меџити

Луѓето да протестираат, тоа е загарантирано со Уставот на Македонија. Јас лично како човек и како министер, мислам дека тоа е најдемократски чин и...

Нема да поштедиме никого, но не можеме сите лекари да ги...

Во врска со скандалот на Клиниката за онкологија министерот за здравство, Фатмир Меџити рече дека не може сите здравствени работници да бидат ставени во...

Меџити: „Онкологија“ ќе има разрешница, ќе се знае со име и...

Министерот за здравство Фатмир Меџити тврди дека случајот „Онкологија“ ќе има разрешница. Ќе се знае точно, со име и презиме, кој го прекршил законот,...

Терапијата на Онкологија е соодветна и нема злоупотреби им рече Меџити...

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска ги уверуваше пациентите на Клиниката за онкологија дека не треба да се сомневаат во квалитетот на терапијата и...

Клисаровска: Одговорно тврдам дека откако сум директор секој пациент ја добива...

Медицинската сестра од Клиниката за онкологија и радиотерапија, која на 28 февруари беше фатена при повторна кражба на лекови, доби отказно решение на 23...

Меџити за крадењето лекови од Онкологија: Сторителите на криминалот имаат име...

Министерот за здравство, Фатмир Меџити, на денешната прес-конференција по повод случајот со Онкологија, истакна дека е длабоко погоден и рече дека тој мора да...

Меџити ги претстави реформите на здравствениот систем

Засилување на улогата на матичните лекари, како и намалување на административни процедури за препишување на хронична терапија, на денешниот брифинг со новинарите, беа промовирани...