Ознака: Лога

Лога: Непочитувањето на уставното име на државата ја прави ништовна заклетвата...

Кренар Лога, министерот за правда во техничката Влада и генерален секретар на Алијансата на Албанците (АА) од крилото на Зијадин Села, во реакција на...

Палевски со наводен допис до Лога

Еден ден по информацијата дека турските власти дале дозвола за екстрадиција на Љупчо Палевски-Палчо во земјава, политичката партија Десна на социјалните мрежи објави писмо...

Лога: Турција даде рок за екстрадиција на Палевски

Судскиот дел за екстрадицијата на Љупчо Палевски Палчо во Турција е завршен, останува само административниот дел, изјави министерот за правда Кренар Лога. Палевски е во...

Судскиот дел во Турција за екстрадицијата на Палчо е завршен, останува...

При нашата официјална посета во Турција ни беше кажано дека судскиот дел во врска со екстрадицијата на Љупчо Палевски Палчо кај нив е завршен...

Лога и Тунч во Анкара разговараа за екстрадиција на Палевски

Министерите за правда на Македонија и Турција, Кренар Лога и Јилмаз Тунч денеска остварија средба на која разговараа за постапката за екстрадиција на Љупчо...

Верувам дека сите наши барања за екстрадицијата на Палевски ќе бидат...

Министерот за правда Кренар Лога се надева дека Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, релативно брзо ќе биде екстрадиран...

Лога: Уставот ја забранува смртната казна

Министерот за правда, Кренар Лога денеска изрази сочувство до семјствата на 14-годишното девојче Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски изразувајќи надеж дека извршителите на ова...

Судски совет: Немаме намера да војуваме со министерот Лога, прифаќаме критики,...

Судскиот совет нема намера со никого да „војува“, а најмалку со ресорниот министер за правда, Кренар Лога, соопштуваат од Советот. - Ваквата реакција на Судскиот...

Лога го разреши Лазар Нанев од Советот за ИКТ и побара...

Судијата и претседател на Совет за координирање на информатичко-комуникациска технологија во правосудните органи, судијата Лазар Нанев се ослободува од функцијата член на Советот за...

Лога ќе бара да се свика Советот за безбедност за осудениците...

Министерот за правда Кренар Лога најавува дека ќе испрати писмо до претседателот Стево Пендаровски за свикување на седница на Советот за безбедност на која,...