Ознака: Кренар Лога

Лога: Испративме дописи до координаторите на пратеничките групи и до Мицкоски...

Министерството за правда во пет наврати испратило допис, по писмен и по електронски пат, во врска со новиот Предлог-закон за амнестија до сите координатори...

Претседателот на Судски совет го повика министерот Лога да присуствува на...

Oчекувам и во интерес на правосудството е министерот за правда, Кренар Лога, да биде активен, да придонесува во решавањето на секој проблем со кој...

Ова лето ќе имаме уставни измени, во ВМРО-ДПМНЕ се разговара на...

Министерот за правда Кренар Лога има информации дека во ВМРО-ДПМНЕ се разговара за уставните измени. Како што рече вечерва во телевизиско гостување, до крајот...

Привремено нема да има графа за етничка припадност во изводите, одлучија...

За упатството на министерот Кренар Лога Упатството на министерот за правда Кренар Лога, со кое вметна графа за етничка припадност во изводите, привремено нема да...

Лога: Можно е со преодни одредби да имаме престанок на сегашниот...

Тоа што се случи во Судски совет сите нѐ загрижува и го осудуваме тоа. Очекувам враќање во нормала. Едно од можните решенија, за кои...

Лога со писмо ја информира меѓународната заедница за неспроведувањето на пресудите...

Министерот за правда Кренар Лога испрати дописи до Амбасадата на САД во Македонија, Делегацијата на ЕУ, Мисијата на ОБСЕ и Програмската канцеларија на Советот...

Записникот за разрешувањето на Дамева сѐ уште не е пристигнат во...

Министерот за правда Кренар Лога изјави дека сѐ уште не го добиле Записникот од седницата на Судскиот совет, која се одржа на 26 април,...

Барањата на осудените за „Диво Насеље“ не се законски, остануваат 10...

Најмалку 10 чекори ја делат кумановската група осудена за настаните во Диво Насеље, до екстрадиција во Косово, каде бараат да го издржат остатокот од...

Пак ќе се бара екстрадиција на Груевски, се ветуваат добри затворски...

Ново барање за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски ќе биде упатено од министерот за правда Кренар Лога. Тој посочи дека со писмото до...

Министерот за правда Кренар Лога ги повика политичките партии со консензус...

Во своето обраќање на конференцијата ,,Изборните реформи во Македонија” што ја организираше Националниот демократски институт, Лога рече дека негова иницијатива е политичките партии да...