Ознака: Кренар Лога

Досега нема дополнителна информација за екстрадицијата на Палевски, посочи Лога

Министерот за правда, Кренар Лога денеска во изјава за медиумите прашан до каде е процесот за екстрадицијата на првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска...

Лога бара изземање на Лорета Ѓоргиева од Комисијата на известители

Поради конфликт на интереси Министерот за правда Кренар Лога со писмен допис бара од Судски совет поради конфликт на интереси да ја изземе Лорета Ѓоргиева...

Уставен укина три правилници, а поведе постапки за осум прописи за...

Во врска со 20-те иницијативи кои беа доставени до Уставниот суд за поведување постапки за оценување на уставноста на повеќе прописи објавени во спротивност...

Лога очекува ВМРО-ДПМНЕ да предложи претседател на работната група за измени...

Министерството за правда вчера писмено ги информирало претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и координаторот на пратеничката група на таа партија, Никола Мицевски, за координативниот...

Алијанса не сака на избори заедно со албанската опозиција: Сами одете...

Алијанса за Албанците денеска ја одби понудата од албанската опозиција за заеднички настап на претстојните избори. Тројцата министри од Алијанса, на денешниот брифинг, изјавија...

Предлог-законот за амнестија не помина во Собранието, Лога на пратениците им...

Предлогот на Владата по скратена постапка да се донесе законот за амнестија не доби поддршка од Собранието кое денеска одлучуваше за потребата од негово...

Одговорноста за измените на Кривичниот законик е на Собранието, промените се...

Одговорноста за измените на Кривичниот законик е на Собранието. Значи, тие измени се направени со глас на одредени пратеници, изјави министерот за правда Кренар...

Предлог-законот за амнестија целосно ослободува 286 лица, Лога не кажа кои...

Од вкупно 2.114 затвореници низ државата со новиот предлог-закон за амнестија целосно се ослободуваат 286 лица, а делумно ослободување од ефектот на 30 проценти...

Лога: Испративме дописи до координаторите на пратеничките групи и до Мицкоски...

Министерството за правда во пет наврати испратило допис, по писмен и по електронски пат, во врска со новиот Предлог-закон за амнестија до сите координатори...

Претседателот на Судски совет го повика министерот Лога да присуствува на...

Oчекувам и во интерес на правосудството е министерот за правда, Кренар Лога, да биде активен, да придонесува во решавањето на секој проблем со кој...