Ознака: Кејти Ледецки

Ледецки се израмни со Фелпс

ПЛИВАЊЕ - СВЕТСКО ПРВЕНСТВО Американката Кејти Ледецки (25) доминираше и на најдолгата трка на Светското првенство (СП) во пливање во Будимпешта, на 1.500 метри слободно...

Ледецки го освои 16-oт златен медал на СП

ПЛИВАЊЕ Ледецки (25), која е и седумкратна олимписка шампионка, според освоените златни медали од мундијалите заостанува само зад сонародниците Мајкл Фелпс (26 титули) и Рајан...