Ознака: „Кампер“

Глумејќи туристи шверцувале дрога на Балканот, паднаа со 260 килограми марихуана...

Полицијата во албанскиот приморски град Валона уапсила четворица романски државјани при обид да шверцуваат 260 килограми марихуана во две луксузни кампинг возила. - Финализирана е...