Ознака: ФИФА листа

Македонија напредуваше две места на листата на ФИФА и сега е...

Македонската фудбалска репрезентација официјално напредуваше за две позиции на ранг-листата на ФИФА, која денеска го објави најновото рангирање после евроквалификацискиот циклус месецов во кој...