Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25910)

Кој ќе вози во повеќе брзини, а кој „во рикверц“

Од Елисејската палата нови идеи за прекројување на ЕУ Мошне симптоматична забелешка, добиена како резултат од македонското евроинтегративно искуство, е таа дека „кога францускиот претседател...

Политиките и договорите спроведувани во спротивност на волјата на граѓаните се...

Евентуалниот неуспех на уставните измени, всушност, го делегитимира и Договорот за пријателство и соработка со Бугарија Местото на Договорот за соработка и пријателство со Бугарија...

Морков за ЕУ, стап за кандидатите за Унијата

ЕУ е онаа што доби рок да се подготви за проширување, а не државите од регионот за интегрирање Според сите искуства од (лажните) ветувања од...

Почнува продажбата на билетите за мечот Македонија – Италија

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024 Од денеска почнува продажбата на билети за натпреварот Македонија - Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство во...

Ѓоковиќ одново ќе биде прв, седма смена годинава на врвот на...

ТЕНИС Седум смени на првото место имаше и во 2018 година Новак Ѓоковиќ ќе се врати на првото место на ранг-листата на Асоцијацијата на тениските професионалци...

Евенепул удри во гледач по победата на третата етапа

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ - ВУЕЛТА Актуелниот шампион Ремко Евенепул од Белгија имаше крвавење над десното око по удар во гледач по победата на третата етапа на велосипедската...

Три екипи на врвот кај шахистките

ЕКИПНИ ПРВЕНСТВА НА МАКЕДОНИЈА Кај мажите, првиот фаворит Алкалоид осамен во водството, со два бода предност Шахистите на најуспешниот македонски клуб Алкалоид избија сами во водство...

Миленкоски: Македонската репрезентација ќе го даде најдоброто од себе

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА, ПОЧНУВА ГРУПАТА Ц ВО СКОПЈЕ Имавме долги и напорни подготовки, но среќен сум оти работевме многу добро, немавме ниту една сериозна...

Ќелешот аnd Тhе Dеер Blue, 1

Антиупатства за лична употреба ...и като стигнал на крај морето, натурил по сухо пченицата, меда, просото, пак конете сосјахал, расфрлил ги по сухо и по...

Трето издание на Фестивалот на нем и класичен филм

Од вчера до 4 септември во Кинотеката се одржува третото издание на „Фестивалот на нем и класичен филм“. Фестивалот започна со претфестивалска проекција на...