Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25844)

Меси е ново големо име што ќе го крене фудбалскиот профил...

Агенцијата „Асошиејтед прес“ издвои некои други фудбалери од претходните години што играа во САД, како Пеле, Бекенбауер, Кројф, Ибрахимовиќ, Анри и Руни Лионел Меси е...

Алварез испиша шампионска историја

ФУДБАЛ Тој е 12-от фудбалер со освоен трофеј во лига на шампионите и на светско првенство во иста сезона, прв меѓу нив и со двојна...

Гвардиола се приклучи на две трофејни тренерски листи

ФУДБАЛ - СО ТРИУМФОТ СО МАНЧЕСТЕР СИТИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Тој е третиот тренер со барем три европски титули и шестиот со такви трофеи...

Гвардиола: Задоволни сме со нешто уникатно, со освојувањето на тројната круна

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ, ФИНАЛЕ, МАНЧЕСТЕР СИТИ - ИНТЕР 1-0 Овој трофеј е многу тешко да се освои. Не можеше да биде поинаку и...

Со полн стомак може да се кројат поефикасни надворешни политики

Уставните измени, односно внесувањето на Бугарите во македонскиот устав, и започнувањето на преговорите со Брисел нема да им ги решат егзистенцијалните проблеми на граѓаните....

Дефиниција на македонската глупост

Ќе речете: зошто глупоста би се определувала баш како македонска? Зарем не е тоа општа (човечка) одлика? Зарем другите нации/држави не прават/правеле глупости? Е...

Филозофска колумна за ветувањето

Драги мои, никогаш порано, како денес, не сум бил исправен пред прашањето за моето постоење, не како хомо сапиенс, туку како хомо политикус, како...