Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25552)

За три месеци дури 25 натпревари

ФУДБАЛ - ВО ПРЕМИЕР-ЛИГАТА Седум клуба треба да одиграат, во просек, по седум натпревари повеќе од лани, од почетокот на сезоната, на 5 август, до...

Градовите се познати, се чекаат билетите и цените

ФУДБАЛ - ЗА СП 2026 На официјалната интернет-страница на ФИФА се вели дека информациите за билетите „ќе бидат достапни во скоро време“ и „ве молиме...

Пехарот за хрватски Нексе, Јосип Колариќ е МВП на турнирот

РАКОМЕТ - МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР „МАРКО БОЖИНОВСКИ“ Сакаме да ви се заблагодариме на сите што на каков било начин учествувавте на турнирот, почнувајќи од тимовите, судиите...

Македонско наследство што обврзува и опоменува!

Во Европа не се оди со празни куфери, а нашите се расфрлени, скриени, ограбени, но барем она малку што ни останало, да успееме со...

Четиригодишнината од Преспанскиот договор: Што понатаму?

Стефан Петрушев За разлика од Западна Европа, каде што поимот нација најчесто се третира исклучиво политички и се поврзува само со државата, во Источна Европа...