Ознака: Детска лига ФФМ

ФК Куманово-генерација 2012 го освои второто место во Детската лига на...

Младите фудбалери од фудбалската школа ФК Куманово, родени 2012 година се  вицешампиони во Детската лига на ФФМ, откако во големото финале беа несреќно порази...