Ознака: Даниел Хагари

Хагари: Почна четвртото ослободување на заложниците, продолжувањето на примирјето се уште...

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот Газа. Тој рече и дека продолжувањето...